Wystawa Światowa Expo 2025 Osaka, Kansai.

Już za niespełna rok odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie gospodarczo-kulturalne na świecie – Wystawa Światowa Expo 2025 Osaka, Kansai. Gospodarzem Expo 2025 została Japonia. Wydarzenie potrwa od 13 kwietnia do 13 października 2025 roku.

Japonia już po raz trzeci będzie gospodarzem tego wydarzenia. W 1970 roku Expo odbyło się w Osace, a w 2005 w prefekturze Aichi.

Wystawa odbędzie się na wybudowanej na wodach Zatoki Osaka wyspie Yumeshima. Organizatorzy Expo 2025 Osaka, Kansai przewidują udział 175 uczestników, w tym 150 krajów i 25 organizacji międzynarodowych. Zgodnie z założeniami, Wystawę odwiedzi ponad 28 mln osób.

Hasło przewodnie Wystawy Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai to „Projektowanie przyszłego społeczeństwa dla naszego życia” –“Designing Future Society for Our Lives”, podkreśla zbliżenie narodów i ludzi poprzez współpracę na skalę globalną i ponad wszelkimi podziałami na rzecz dobrego życia oraz lepszego jutra dla wszystkich. Ma także motywować ludzi do myślenia o tym, jak chcą żyć i w jaki sposób mogą zmaksymalizować swój potencjał.

Polska zostanie zaprezentowana jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie – kreatywni, otwarci, wykształceni, twórczy, odważni w swoich myślach i działaniach.

Hasłem przewodnim udziału Polski w Expo jest  „Poland. Heritage that drives the future” – „Polska. Dziedzictwo, które napędza przyszłość”. Polacy sięgają do swojego dziedzictwa, które jest inspiracją do poszukiwania nowych odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata.

Województwo Lubelskie również ma swój udział w Polskim pawilonie – pojawimy się na Expo podczas tygodnia regionów w terminie 14-20 maja 2025r.

Jeśli interesuje Cię Expo 2025 Osaka, biznes w Japonii lub udział w webinariach poświęconym tej tematyce, wejdź na stronę https://expo.gov.pl/ 

Obecnie Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje dwa spotkania online z zakresu biznesu w Japonii:

1. Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo 2025 Osaka, Kansai – 16 kwietnia, godzi. 9:30. Rejestracja i informacje dostępne TUTAJ.

2. E-commerce – sposób na ekspansję na rynek japoński – 18 kwietnia, godz. 9:00. Rejestracja i informacje dostępne TUTAJ.  

Oficjalna strona EXPO 2025 Osaka, Kansai.

źródło: lubelskie.pl