Podatek od środków transportowych on-line

Podatki lokalne wreszcie przez Internet

Gmina Końskowola wprowadziła Przyjazne Deklaracje – prosty sposób na rozliczanie przez mieszkańców lokalnych zobowiązań podatkowych. Nowe rozwiązanie to znaczna korzyść. Do tej pory konieczne było żmudne wypełnianie skomplikowanych papierowych druków i samodzielne wyliczanie należnego podatku, od teraz zrobi to za nas system.

 

Ułatwienie dla wszystkich

Przyjazne Deklaracje to kolejny krok w rozwoju lokalnych usług cyfrowych, podnoszący ich jakość i pozwalający mieszkańcom zadbać o swoje zobowiązania w wygodny, zgodny z oczekiwaniami, sposób. Dostępne w ramach serwisu inteligentne kalkulatory umożliwiają automatyczny dobór stawek podatkowych, automatyczne wyliczenie podatku, wygenerowanie kompletu dokumentów do Urzędu, a nawet otrzymanie edytowalnej wersji deklaracji na własny adres email.

 

Jak wypełnić dokumenty i dostarczyć je do urzędu

Najszybszym sposobem jest wpisanie w przeglądarkę internetową adresu https://przyjazne-deklaracje.pl/witryna/gw_konskowola  lub skorzystanie z linka do strony z kalkulatorem na stronie urzędu www.konskowola.info.pl, w części dotyczącej opłat lokalnych. Po wybraniu kalkulatora, jesteśmy następnie prowadzeni krok po kroku przez generator deklaracji. Gotowy dokument składamy online, podpisując Profilem Zaufanym lub wysyłamy pocztą tradycyjną.

Co można rozliczyć

Aktualnie możliwe jest wypełnienie deklaracji dotyczącej podatku od środków transportowych. Z pewnością szczególnie zainteresuje to firmy transportowe i posiadające flotę samochodową. W przyszłości Gmina Końskowola rozważy wprowadzenie kolejnych kalkulatorów deklaracji na: podatek od nieruchomości, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatek rolny, podatek leśny.

Dlaczego warto

Udostępniony kalkulator umożliwia rozliczenie już w kilka minut. Zaoszczędzony czas dla siebie i rodziny to bodaj największa korzyść. Jest ich jednak więcej. Dzięki automatycznemu doborowi aktualnych stawek, system gwarantuje prawidłowe obliczenie kwoty podatku. Pozwala to uniknąć potencjalnych błędów i konieczności czasochłonnych wyjaśnień z Urzędem, czy też niepożądanych odsetek. Co więcej, raz wprowadzone dane, pozostają do wykorzystania podczas kolejnego rozliczenia, ponieważ edytowalny plik elektroniczny możemy zapisać na dysku komputera i użyć go w przyszłości. Zaoszczędzony czas jest więc podwójny.

 

Więcej o nowym rozwiązaniu dowiesz się na stronie www.przyjazne-deklaracje.pl/witryna/gw_końskowola oraz www.przyjazne-deklaracje.pl. Sprawdź, jak łatwo wypełnić deklaracje i prześlij ją on line do Urzędu już dziś.

 

Instrukcja użytkownika – środki transportowe>>>