Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe.

Przedsiębiorcy muszą przygotować się na zmiany w VAT w zakresie dotyczącym handlu online, które zaczną obowiązywać już 1 lipca. Będzie to wyzwanie dla małych, średnich oraz dużych firm działających w e-commerce, sprzedających towary lub usługi do innych krajów UE. Co koniecznie trzeba wiedzieć i jak najlepiej przygotować swój biznes do nowych regulacji? Na te pytania odpowiedzą eksperci prawni podczas webinaru „Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe”.

Wydarzenie odbędzie się 25 maja, godz. 11.00. Udział jest bezpłatny.

Czego się dowiesz podczas webinaru:

  • Kogo dotyczą zmiany wprowadzane nową dyrektywą?
  • Co zmieni się w działalności sklepów internetowych przy przesyłkach zagranicznych (poza Polskę) – nowe obowiązki i jak wykorzystać nadchodzące zmiany w prawie.
  • Czym jest vatowskie „jedno okienko” (One Stop Shop), jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego korzystać oraz co oznaczają w unijnym handlu inne enigmatyczne skróty (MOSS, OSS, SOTI i WSTO).
  • Co pakiet e-commerce zmieni w funkcjonowaniu platform sprzedażowych.
  • Jak skorzystać ze zwolnienia z VAT dla towarów importowanych.
  • Jak przygotować się do realizacji obowiązków w zakresie rozliczeń podatkowych.

Kogo zapraszamy do udziału w webinarze?
Do udziału zapraszamy przedstawicieli szerokiej grupy przedsiębiorców, zarówno dużych firm, jak i sektora MŚP, działających w obszarze B2C, sprzedawców towarów i usług online w UE i poza nią, importerów, reprezentantów różnych branż działających w Polsce.

Rejestracja na webinar