Gmina Końskowola promuje polskie szkółkarstwo

Porozumienie z MTTPartnerstwo łączące Gminy Końskowola i Chrzypsko Wielkie ma już ponad czteroletnią historię. W dniach 23-24 lipca delegacja Gminy Końskowola uczestniczyła w organizowanym w Chrzypsku po raz XXVIII Święcie Wędzonej Sielawy. Obie gminy połączyła miłość do kwiatów. Końskowola jest jednym z czołowych ośrodków szkółkarskich w Polsce specjalizujących się w produkcji sadzonek drzew i krzewów owocowych i ozdobnych oraz róż. Chrzypsko natomiast jest miejscem, w którym ukochano kwiaty cebulowe, tulipany, mieczyki, lilie… Swoją siedzibę ma tu firma „Królik” należąca do Pana Bogdana Królika – będąca największym w kraju producentem cebul, bulw i kłączy kwiatowych w Polsce. Każdego roku w pierwszych dniach maja w Chrzypsku organizowane są Międzynarodowe Targi Tulipanów. Impreza przyciąga rokrocznie kilka tysięcy gości i handlowców z całej Polski podziwiających kwitnące pola tulipanów oraz wiele znamienitych osobistości świata polityki, kultury i sportu.

Współpraca samorządów zaowocowała uroczystym podpisaniem przez Wójta Gminy Końskowola Pana Stanisława Gołębiowskiego oraz organizatora Międzynarodowych Targów Tulipanów – Pana Bogdana Królika porozumienia dotyczącego możliwości nieodpłatnego udziału pięciu firm z terenu Gminy Końskowola w Międzynarodowych Targach Tulipanów, organizowanych w Chrzypsku Wielkim. Organizator zadeklarował ponadto nieodpłatne udostępnienie firmom z Końskowoli powierzchni reklamowej formatu A4 w informatorze targowym wydawanym w nakładzie ponad 5 000 egzemplarzy.

Starania Wójta Stanisława Gołębiowskiego związane z promocją Gminy Końskowola jako serca polskiego szkółkarstwa okazują się być po raz kolejny doskonałym posunięciem znajdującym poparcie przedsiębiorców zajmujących czołowe pozycje w branży ogrodniczej w Polsce, czego wyrazem jest m. in. podpisany dokument. Zamysłem porozumienia ma być ożywienie gospodarcze i handlowe pomiędzy firmami z gmin partnerskich Końskowola i Chrzypsko Wielkie oraz promocja gospodarcza gminy.