Dożynki Wojewódzkie – Końskowola 2015

dożynki wojewódzkieŚwięto Plonów to tradycyjne święto kończące okres żniw, będące okazją do podziękowania rolnikom za ich pracę. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Końskowoli, na terenie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, w niedzielę 13 września.

Dożynki tradycyjne rozpocznie Dziękczynna Msza Święta za zbiory oraz uroczysty korowód. Po powitaniu dożynkowych delegacji nastąpi oficjalne otwarcie święta. Program imprezy jest niezwykle różnorodny i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Przewiduje się, że udział w imprezie może wziąć nawet 30 tys. osób. Organizatorzy przygotowali parking na kilka tysięcy samochodów.

W programie przewidziano szereg atrakcji muzycznych. Wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca Powiśle, liczne zespoły ludowe. Swój program artystyczny zaprezentuje również Sarmacka Biesiada.

Część artystyczna wydarzenia to także występy zespołów: Piękni i Młodzi, After Party oraz Pawkin. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki.

Zgodnie z tradycją podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie także konkurs wieńcowy. W planach imprezy również wystawa najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych, bogata oferta stoisk firm i instytucji z całej Lubelszczyzny.

Na najmłodszych uczestników święta czeka wesołe miasteczko oraz mnóstwo konkursów, gier i zabaw.

Organizatorami tegorocznego Święta Plonów jest marszałek województwa lubelskiego – Sławomir Sosnowski, wojewoda lubelski – Wojciech Wilk, dyrektor LODR w Końskowoli Antoni Skrabucha oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – Artur Sępoch.

Starostami tegorocznych dożynek są: Barbara Wierzchowska z powiatu tomaszowskiego oraz Grzegorz Kocielnik z powiatu łukowskiego.

Szczegółowe informacje odnośnie obchodów Święta Plonów znajdują się na naszym facebookowym profilu oraz na stronie wydarzenia.

Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu.