59 ogólnopolska konferencja ochrony roślin sadowniczych

Ogólnopolska Konferencja SadowniczaPonad półwiekowa tradycja ogólnopolskiego spotkania niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli szeroko rozumianej branży sadowniczej. W tym roku, już po raz 59 sadownicy z całej Polski spotkają się na ogólnopolskiej konferencji poświęconej wszechstronnym zagadnieniom dotyczącym ochrony roślin sadowniczych.

Konferencja słynie z bogatych, tematycznych sesji wykładowych, poświęconych aktualnym zagadnieniom związanym z pojawianiem się nowych zagrożeń w polskich sadach i sposobach walki z nimi, kwestiami zdrowotności polskich drzew i krzewów oraz jakością owoców. Uczestnicy będą mieli również możliwość uzupełnienia wiedzy poprzez indywidualne rozmowy z polskimi i zagranicznymi specjalistami z fitopatologii, entomologii, akarologii i herbologii.

Wzbogaceniem fachowej wiedzy będą prezentacje firm działających na polskim sadowniczym, które zaproponują nowoczesne towary i usługi wykorzystywane w sadownictwie.

W tym roku spotkanie odbędzie się w dniach 10-11 luty, w Centrum Konferencyjnym Mazurkas, przy ulicy Poznańskiej 177, w Ożarowie Mazowieckim.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest tutaj

Organizatorami konferencji są: Instytut Ogrodnictwa Skierniewice, Komitet Ochrony Roślin PAN, partnerzy: Bayer CropScience oraz wydawnictwo Plantpress.

źródło:www.sadownictwo.com.pl