Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju 2016-2020

Lokalna Strategia RozwojuLokalna Grupa Działania LGD „Zielony Pierścień” pozyskała ponad 11 mln zł na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2020.

Przyznana kwota obejmuje dotacje dla beneficjentów, którymi są wyłącznie uprawnione podmioty z obszaru jedenastu gmin, należących do LGD „Zielony Pierścień” (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn).

Przyznana kwota pozwoli beneficjentom uzyskać wsparcie na realizację i finansowanie konkretnych inicjatyw gospodarczych, wykorzystujących zasoby lokalne.

Prawie 5 mln zł dofinansowania trafi do mikroprzedsiębiorców i osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Na założenie firmy będzie można ubiegać się o 60 tys. zł, a na rozwój istniejącej działalności gospodarczej nawet do 300 tys. zł. Warunkiem otrzymania wsparcia będzie utworzenie nowych miejsc pracy, w ramach realizacji projektu

Ponad 4 mln zł zostanie przeznaczone na lokalne inicjatywy aktywizujące mieszkańców i promujące lokalne dziedzictwo.

Pierwsze konkursy na projekty w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju 2016-2020 ogłoszone zostaną po wakacjach. Już w maju LGD „Zielony Pierścień” rozpocznie promocję działań i bieżące informowanie o sprawach związanych z wdrażaniem strategii.

Informacje będą pojawiać się również na naszej stronie.