Spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze” i „Mój prąd”

W dniu 18 maja 2022 roku o godzinie 15:00 w budynku Ratusza w Końskowoli odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy, dotyczące Programu „Czyste Powietrze”.

Podczas spotkania zostaną omówione najważniejsze zagadnienia dotyczące programu, a także sposób funkcjonowania Gminnego Punktu Informacyjnego.

Gmina Końskowola podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie o współpracy przy realizacji rządowego Programu „Czyste powietrze”. Dzięki porozumieniu nasza Gmina jest pośrednikiem pomiędzy mieszkańcami, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Program przeznaczony dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Program ma potrwać do 2029 roku. Celem jest ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery, będących produktami spalania niskiej jakości produktów oraz użytkowania starych pieców.

Punkt informacyjny Programu „Czyste Powietrze” mieści się w budynku Urzędu Gminy w Końskowoli.

Czynny jest w dni:

Poniedziałek 7:00-12:00,

Środa 12:00-17:00.

Informacje można uzyskać również na stronie  www.czystepowietrze.gov.pl