„Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym”

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny – Koordynator Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (IUNG) zapraszają  do udziału w seminarium Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego pt. „Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym”, które odbędzie się w dniu 20 listopada 2019 roku o godz. 9.30 w Hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, w Sali konferencyjnej B2.

Seminarium jest organizowane w ramach Targów Energetycznych ENERGETICS 2019, które zostały objęte patronatem branżowym przez Lubelski Klaster Ekoenergetyczny. Organizacja seminarium jest współfinansowana ze środków programu ramowego Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach projektu BioReg, realizowanego przez IUNG.

Celem seminarium jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z energetyką odnawialną i poprawą efektywności energetycznej, w szczególności działań zwiększających niezależność energetyczną na poziomie lokalnym. Uczestnicy zapoznają się m.in. z dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania odpadów drzewnych, potencjałem wykorzystania gruntów marginalnych na cele energetyczne, rolą biogazowni rolniczych w procesie osiągania niezależności energetycznej na poziomie lokalnym oraz technologiami produkcji energii z wykorzystaniem turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych. Nie zabraknie także praktycznych wskazówek związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej oraz monitoringiem zużycia mediów energetycznych w obiektach rozproszonych. Ofertę współpracy w ramach projektów Interreg wspierających wykorzystanie potencjału OZE w naszym regionie przedstawi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Uczestnikami seminarium będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych i mediów z województwa lubelskiego. Udział w seminarium jest bezpłatny. Warunkiem udziału w seminarium jest przesłanie zgłoszenia do dnia 15 listopada 2019 roku na adres e-mail: sekretariat@fundacja.lublin.pl. O udziale w seminarium będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

DO POBRANIA

TL-Energetics – program – 12.10.19

TL-Seminarium-zgłoszenie-21.10.19

źródło: lubelskie.pl