Międzynarodowa Wystawa Ogrodnicza IPM Essen 2016


IPM Essen LogoW dniach 16-29 stycznia w Niemczech odbędzie się międzynarodowa wystawa ogrodnicza IPM Essen 2016.

To jedyna tego rodzaju impreza oferująca tak szeroki przegląd sektora ogrodniczego. W ciągu trzech dni zaprezentuje się ponad 1600 wystawców z ponad 45 krajów. W targach po raz kolejny liczny udział biorą przedsiębiorcy z Polski. Na wspólnym stanowisku wystawowym, przygotowanym przez Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencję Promocji Zieleni zaprezentuje się 19 firm. Wystawcy zaprezentują różnorodne rośliny (drzewa, krzewy, drzewka owocowe, rośliny pnące) wyhodowane w polskich szkółkach i kontenerach.

Ze względu na dogodny klimat Polska uchodzi za idealne miejsce do hodowli wytrzymałych i odpornych na warunki zimowe roślin. Ich jakość i walory doceniają kupcy z rozmaitych krajów europejskich, a także z USA czy Japonii.

Polskich szkółkarzy będzie można spotkać w hali 9.0, na stoiskach 9A55 i 9B42.

Oprócz Polski zaprezentują się także przedstawiciele z różnych stron świata m.in. z Belgii, Chin, Kostaryki, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Hiszpanii, Tajwanu, Turcji czy USA.

W programie m.in.

– forum informacyjne przeznaczone specjalnie dla architektów terenów miejskich, szkółkarzy i ogrodników, architektów ogrodów i terenów zielonych oraz decydentów na poziomie lokalnym. Tematem jest „Zielona Przyszłość – miastu potrzeba nowych asortymentów”.

– przyznanie odznaczeń za wybitne osiągnięcia dla hodowców roślin z całego świata w kategoriach produktów gotowych, sadzonek i kwiatów ciętych. Tradycyjnie już targi IPM ESSEN są miejscem, gdzie prezentuje się po raz pierwszy i nagradza najnowsze hodowle roślin i ich kreacje oraz innowacyjną technikę

– efektowne pokazy florystyczne, pokazy aranżacji z kwiatów ciętych, roślin doniczkowych oraz konsztownie zasadzonych

– prezentacja ofert pracy od wystawców i ogłoszeń poszukujących pracy

– spotkania organizacji i ekspertów z branży ogrodniczej i wiele wiele innych

Źródło: http://www.ipm-essen.de/