Kalendarz imprez 2018

W 2018 roku czeka na nas niezwykle bogaty kalendarz wydarzeń. Na terenie Powiatu Puławskiego i Krainy Lessowych Wąwozów organizowane będą kolejne edycje znanych, przyciągających rzesze uczestników festiwali, spotkań, warsztatów, imprez folklorystycznych. Niezwykle smakowicie zapowiadają się imprezy związane z tradycjami regionu: Święto Truskawki w Gminie Puławy, Święto Wina w Janowcu nad Wisłą, Święto Sadów w Józefowie nad Wisłą, czy też Święto Bobru w Karczmiskach. Miłośników natury i ogrodnictwa przyciągnie zapewne Święto Róż organizowane od lat w Końskowoli oraz Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym.Miasto Puławy jak co roku przygotowało bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych: POK – frontacje, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe czy też Puławskie Lato Bluesowe. Do Opola Lubelskiego warto wybrać się na letnie imprezy plenerowe:Manufakturę Smaków, Szanty i Ryby oraz festiwal Chonabibe. W czerwcu tradycje świętojańskie będzie można podpatrzeć w Poniatowej na Poniato-WIANKACH  i podczas Nałęczowskiej Nocy Świętojańskiej. W Nałęczowie równie ciekawie zapowiada się Festiwal Tańca „EURO DANCE” i Spotkania Folklorystyczne. Kazimierz Dolny tradycyjnie już zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oraz kolejną edycję Kazimiernikejszyn.

2018 rok będzie również bogaty w wydarzenia sportowe: Bieg Szlak Trafi organizowany na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, Mazovia MTB Marathon w Puławach oraz Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze w Nałęczowie.

Od wiosny do jesieni będzie można skorzystać z organizowanych rajdów rowerowych, spływów kajakowych. Produkty lokalne i rękodzieło będą dostępne podczas organizowanych kiermaszów, tradycje lokalne poznamy również podczas dożynek gminnych i powiatowych.
Publikacja została dofinansowana ze środków Powiatu Puławskiego.

                                                                          ZOBACZ KALENDARZ IMPREZ