Jesienny kiermasz produktów lokalnych w Nałęczowie

kiermasz produktu lokalnego w nałęczowiePo raz kolejny Nałęczów zaprasza na kiermasz produktów lokalnych. Tym razem królować będą motywy jesienne i produkty, które pomogą zwalczyć jesienną chandrę  i przeziębienie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia  przed Nałęczowski Ośrodek Kultury, w godzinach od 10.00 do 16.00.

Podczas kiermaszu będzie okazja na degustację lokalnych produktów oraz zakup lokalnych wyrobów rękodzielniczych. Swoje towary zaprezentują wystawcy działający w obszarze Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”.

Wśród lokalnych przysmaków będzie można skosztować dyniowych marmoladek z pigwowcem, konfitur z jarzębiny, racuchów z warzyw, ciasta z marchwi, kotletów z soczewicy, smalcu z boczkiem i cebulą, pierogów, pasztetów. Będzie też szansa by zakupić oleje tłoczone na zimno, soki i przetwory owocowe, a także przepyszne miody z okolic Nałęczowa (rzepakowy, wielokwiatowy, spadziowo-nektarowy, malinowy).

Swoje stoisko będzie miała także Manufaktura Różana z Końskowoli, oferująca jak zwykle przepyszne przetwory m.in. syropy i konfitury z płatków i owoców róż.

Podczas kiermaszu będzie można również podziwiać i zakupić wyroby lokalnych wytwórców m.in. drewniane kosze, ręcznie malowaną ceramikę i porcelanę z lokalnymi elementami, szydełkowe serwety oraz parasole i wiele innych.

Przebieg kiermaszu umilać będzie Kapela Nałęczowska, promując tym samym swój pierwszy album „Na serdecznej nucie”. Zawiera on 27 utworów, z których większość stanowią przeboje ludowe. Płyta powstała w ramach projektu współfinansowanego przez LGD “Zielony Pierścień” z Programu Szwajcarskiego. Album będzie można wygrać biorąc udział w konkursach wiedzy o Nałęczowie.

Odwiedzający stoiska otrzymają także ciekawy katalog produktów regionalnych pn. „Lokalne smaki i rękodzieło z okolic Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław” wydany przez LGD „Zielony Pierścień.

Organizatorami Kiermaszu są: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury.

Serdecznie zapraszamy.

źródło: http://www.zielonypierscien.pl/