Bezpłatne warsztaty rękodzielnicze

LGD Zielony PierścieńLokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” przyjmuje zgłoszenia na warsztaty rękodzielnicze, które organizowane będą w przyszłym roku.

Warsztaty adresowane są do pełnoletnich mieszkańców, członków organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów z obszaru gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn), którzy zainteresowani są tradycyjnym rzemiosłem i chcieliby zgłębić tajniki wybranego przez siebie rękodzieła.

W projekcie przewidziano m.in. warsztaty wycinkarskie, garncarskie, wyplatania z rogożyny, tkackie, rzeźbiarskie (ludowe), wykonywania palm wielkanocnych, kompozycji z suszonych kwiatów, tradycyjnych wieńców dożynkowych, a także ozdób oraz kapeluszy ze słomy.

Osoby, które chciałby wziąć udział w projekcie mogą zgłaszać się do 28 października, wysyłając zgłoszenie drogą mailową na adres: lgd@zielonypierscien.eu, faksem  na nr 81 501 61 40 lub tradycyjną pocztą na adres:

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn podając: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i nazwę gminy, kontakt telefoniczny oraz nazwę warsztatu/warsztatów, w którym/ch chce uczestniczyć.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

źródło: www.zielonypierscien.eu