Bezpłatne porady psychologiczno-pedagogiczne w obliczu stanu zagrożenia epidemicznego

Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie uruchamiają telefoniczne porady psychologiczne i psychologiczno-pedagogiczne. Potrzebujący pomocy i wsparcia mogą kontaktować się z psychologami od poniedziałku 23 marca br.

Ostatnie doświadczenia, jakie nas jako społeczeństwo dotykają, możemy z całą pewnością określić jako sytuację kryzysową. Kryzys następuje wtedy, gdy nasze dotychczasowe doświadczenia, strategie, nawyki czy przyzwyczajenia okazują się niemożliwe do realizacji. Człowiek doświadcza wtedy dezorganizacji, czuje dyskomfort oraz niestabilność emocjonalną. Kryzysowi najczęściej towarzyszą trudne emocje: lęk, strach, niepokój, złość. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy i zazwyczaj potrafimy sobie z nimi poradzić. Mówimy wtedy o tzw., „kryzysach rozwojowych”, które są wpisane w życie każdego człowieka, ale dzięki temu, że potrafił sobie z nimi poradzić odczuwa satysfakcję oraz wiarę w swoje możliwości poradzenia sobie w sytuacji trudnej.

  • Departament Zdrowia i Polityki Społecznej UMWL w Lublinie prowadzi porady i wsparcie psychologiczne skierowane do osób, dla których obecna sytuacja stanowi problem.

Jeśli maja Państwo potrzebę porozmawiania z doświadczonym psychologiem – zachęcamy do kontaktu w godzinach 9.00 – 14.00 pod numerem telefonu:  81 478 12 34.

Lublin – 81-528-76-19  535 287 620

Biała Podlaska – 83 343 64 54

Chełm – 82 565 54 23

Zamość – 84 627 93 85

Dodatkowe informacje na temat poradnictwa psychologicznego dostępne są również na stronie internetowej ROPSu.

źródło: lubelskie.pl